Villa Kapısı Takdir edersiniz ki, yaşam alanlarında güvenlik bakımından en önemli ihtiyaçların başında çelik kapılar gelir. Çünkü villa kapısı bir alanın yüksek güvenlik içermesi villa kapısına alınan tedbirlerin başlangıç noktasıdır. Bu nedenle özellikle villa gibi mimari değeri yüksek olan bir yapıya çelik kapı seçerken hem yapının görsel kalitesine uyumlu hem de beklentinizi karşılayacak özelliklere sahip olması önemlidir. Bu noktada tarafınıza en iyi kaliteyle hizmet verecek çelik kapı üreticine ulaşmak için firma analizini doğru şekilde yapmanız gerekir.

       Bu konuda www.eydoor.com web sitemizi ziyaret etmeniz durumunda, karşınıza sektörün en deneyimli ve kaliteli üretim yapan firmalarının çıkmasıyla sizlerde çok daha kolay ve doğru seçim yapabileceksiniz. İnternet sitemizde sizlerin güvenliğinizi sağlama konusunda ihtiyacınız olan Villa Kapıları birden fazla üretici firma tarafından sergilenmektedir. Gerek görsel gerekse kalite bakımından beğendiğiniz ürünleri kolayca karşılaştırabilir ve kendinize uygun olarak düşündüğünüz ürünü sıkıntısız sipariş verebilirsiniz. Websayfamız tüketiciler için olduğu kadar üreticiler içinde doğru bir adrestir. Bundan ötürü ürettiğiniz her bir ürünün kendi sitenizin yanı sıra yüksek müşteri potansiyeline sahip başka bir sitede daha yayınlanmasını isterseniz, o halde bizlerle iletişime geçerek sizlerde en iyi çelik kapı üreticileri arasındaki yerinizi alabilirsiniz.

    web site  sitemizin ana sayfasında kategori, il seçimi, ilçe seçimi ve fiyat aralığını belirten arama motoru yer almaktadır. Bu bilgileri eksiksiz şekilde girdiğinizde ihtiyacınız ve bütçeniz doğrultusunda size en uygun seçenekler ekranda sıralanacaktır. Bunlar arasından tercih yapabilir veya ürün kalitesini beğendiğiniz firma ile iletişime geçerek size özel  Pivot Çelik Kapı tasarlanmasını talep edebilirsiniz. Takdir edersiniz ki, her sektörde uzman ve amatör pek çok kuruluş vardır. Çelik kapı üreticileri arasında da amatörce çalışan ve kalitesiz ürün satışı yapan firmalar epeyce fazla olduğundan ötürü güvenliğinizi riske atmamak adına doğru firma ile irtibat kurmanızın önemli olduğunu tekrar vurgular, firma analizi yapabileceğiniz en iyi adreslerden biri olarak da web sitemizi ziyaret etmenizi tavsiye ederiz. Günümüzün mimari yapısına uygun Modern Villa Kapıları en güzel hali ve birden fazla firma alternatifiyle sitemizde sergilenmektedir.

     Yüksek güvenlik özelliği içeren çelik kapıları incelemek isterseniz, zaman kaybetmeden bizlerle tanışabilir ve kendiniz için en iyisini elde edebilirsiniz. Kuşkusuz bir çelik kapıda aranan en önemli özellik kilit sisteminin bilinir bir markanın ürünü ve kilit karşılıklarının dış etkenlere dayanıklı olması adıına takviyeli olmasıdır. Bildiğiniz gibi villa kapılarında genellikle cam detay yer alır. Tercih edeceğiniz firmanın Villa Kapısı modellerinde kullandığı cam detayın en az 6 ila 8mm lamine cam olmasına dikkat etmeniz gerekir. Bunun dışında kullanılan her bir aksesuarın paslanmaz kromdan üretilmiş olması, uzun ömürlü kullanım açısından önemlidir. Ayrıca kasa ve kanat gövde sac kalınlığı en az 2mm olmalıdır. Çelik kapı satın alırken en önemli hususlardan biri de çelik kapının kullanım alanına uygun ölçülerde üretilmesi ve terazide montajının yapılmasıdır. Önemli bir diğer detay ise çelik kapı ahşap giydirme modellerinden tercih edilecek ise 12cm MDF olmasına dikkat etmek gerekir. Bu gibi hususları göz ardı etmeden çelik kapı üreticilerinin sizlere sunduğu geniş ürün yelpazesini değerlendirebilir, hem görsel hem de yapı bakımından kaliteli bir çelik kapıya sahip olabilirsiniz. Ayrıca seçtiğiniz çelik kapıya iris tanıma sistemi, uzaktan kumanda sistemi, şifreli geçiş sistemi veya kartlı geçiş sistemi gibi güvenliği artırabileceğiniz uygulamaları sunan bir firmayı tercih etmeniz, kendi menfaatinize sonuçlanacaktır diyerek, bünyemizdeki çelik kapı üreticilerini değerlendirmenizi önermekteyiz.


Villa Kapısı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli ?

     Villa kapısı özünde çelik kapı ile aynı mantıkta üretilse dahi, çelik kapılar bina içi kullanıma uygun malzemelerden üretildiği ve dış villa giriş kapısının yağmur, güneş gibi dış etkenlere maruz kalacağından ötürü villa kapısı alırken dikkat edilmesi gereken bir kaç önemli nokta bulunmaktadır. Eydoor Çelik Kapı olarak Türkiye’nin doğusundan batısına, kuzeyinden güneyine kadar tüm noktalarına üretimini gerçekleştirdiğimiz villa giriş kapılarını garantili olarak gönderiyoruz. Yılların getirmiş olduğu tecrübe ve bilgi birikimimiz sayesinde, villa kapısı alırken nelere dikkat edilmeli ? sorusunun cevabını sizlerle kısaca paylaşmak isteriz. İlk ve belki de en önemli nokta, villa kapısı tamamen kapının takılacağı yerin ölçüsüne göre özel üretilmelidir. Hazır kapı taktırmak Ferrari bir arabaya az yaksın diye Lpg taktırmak olarak nitelendirilebilir. Villa Kapısı dış etkenlere maruz kalacağı için, (yağmur, güneş, kar,) kapıda kullanılan malzemelerin dış etkenlere tam dayanıklı olması gerekir. Villa kapısı siparişi verilirken dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise kapının sağlamlığını direkt olarak ilgilendiren, malzeme tercihidir. Villa kapılarının dış kısmında dekoratif amaçlı mobilya, kompozit, kompakt lamine gibi malzemeler kullanılmaktadır. Kapı müşterisi dışında kullanılan dekoratif panellere baktığında yan yana koyulan 2 kapı arasındaki farkı anlaması neredeyse mümkün değildir. Asıl önemli olan kapının sağlamlığı ve güvenlik noktalarında ise kapının kaç menteşe ile üretildiği, kilit sistemi, kanat ağırlığı, kanat içi ısı yalıtım değerleri ve tabi ki villa kapısı üretiminde kullanılan çelik menşei ve kalınlığıdır. Villa Kapıları Dış Etkenlere Dayanıklı mı? Villa kapıları konutun dış alanında kullanılacağı için mümkün mertebe dış etkenlere dayanıklı malzeme ile üretilmesi doğru olanıdır. Şu an villa giriş kapıları prensip olarak alüminyum kompozit veya kompakt lamine kaplama ile dış etkenlere dayanıklı hale getirilmektedir. Kompozit villa kapısı ve kompakt lamine villa kapıları her ne kadar dış etkenlere dayanıklı olsalar da, kullanılan malzeme düz olduğu için ortaya çıkan modeller daha ziyade düz ve çizgili modeller ile sınırlıdır. Ahşap kaplama villa kapıları ise üzerinde kullandığımız özel ahşap sayesinde yağmura ve suya tam dayanıklı olmakla birlikte, güneş ışınlarına karşı aynı üst düzey korumaya sahip değildir. Çok daha gösterişli modellerin elde edilebildiği ahşap kaplama villa giriş kapısı modelleri takıldıktan sonra yılda 1 kez koruyucu vernik ile cilalanarak ömür boyu kullanılabilmektedir. Bu noktada tercih tamamen müşteriye aittir.


Villa Kapıları Ne Kadar Güvenli ?

Çelik Kapı olarak üretimini gerçekleştirdiğimiz villa giriş kapılarını, son teknoloji kilit sistemleri ile güçlendirmenin yanı sıra, kapı içerisinde de en kaliteli çelik ve gerekli görülen noktalardaki ekstra güçlendirmelerimiz sayesinde Türkiye’nin en güvenli villa kapılarını üretiyoruz. Kilit sistemlerimiz genel olarak Kale ve MulTLock marka merkezi kilit sistemlerinden oluşmaktadır. Bunlara ek olarak teknolojik akıllı kilit sistemlerine uyumlu olan villa kapısı modellerimiz istenildiği takdirde; parmak izi kilit sistemi, alarmlı kilit seçenekleri, uzaktan kumandalı kilit sistemleri, akıllı ev sistemlerine uyumlu manyetik kilit sistemleri ile güçlendirilebilmektedir.

Kompozit Villa Kapısı Nedir ?

Kompozit villa kapısı olarak adlandırılan dış kapıları öne çıkaran husus dış etkenlere dayanıklı olmasıdır. Çelik kapı üzerine giydirilen kompozit panellerin alüminyum alaşımlı olması ve bu panelin üzerinde bulunan desenlerin UV dayanımlı filmlerle korunuyor olması sayesinde kapı dış etkenlere karşı tam dayanıklı hale gelmektedir. Kullanılan kompozit paneller 6 mm kalınlığında olup, çeşitli ahşap desenlerine ve düz renkli pek çok seçeneğe sahiptir. Kompozit villa kapısı modelleri son yılların en çok tercih edilen villa kapılarındandır.Kompakt Lamine Villa Kapısı Nedir?Kompakt Lamine villa giriş kapıları dış etkenlere dayanıklılığın yanında zengin renk ve desenleri ile villa kapısı modelleri üzerinde kullanılan en üst seviye malzemelerden biridir. Kompozit malzeme ile kıyaslamak gerekirse, kompakt lamine daha fazla desen ve renk seçeneğine sahip olmakla birlikte, daha mat ve doğal bir görünüme sahiptir. Aynı zamanda kompakt lamine ile üretilen villa kapısı modelleri dış etkenlere karşı kompozit villa kapısı modellerinden çok daha dayanıklı olmaktadır. Kompakt Lamine Nedir? sorusuna ise kısaca cevap vermek gerekirse;Kompakt laminat (Compact Laminat) HPL üretim tekniği kullanılarak imal edilen, kraft kağıdı miktarı çoğaltılarak kalınlığı belirlenen compact laminat panellerdir. Compact laminat, fenol esaslı reçine emdirilmiş kraft kağıtları ile en dışında melamin esaslı reçine emdirilmiş dekor kağıdının 150 derece ısıda 100 kg/cm2 basınç altında 90 dakika boyunca preslenmesi ile oluşan panellerdir. Ahşap Villa KapısıAhşap villa kapısı modelleri, çelik iç aksamın üzerine seçilen renk ve kaplamadaki ahşabın giydirilmesi ile elde edilen villa giriş kapılarıdır. Ahşap villa kapıları kompozit ve kompakt lamine villa kapıları ile kıyaslandığında, ahşabın işlemelerle olan ince detayları kompozit ve kompakt lamine ürünlerde uygulanması mümkün olmadığı için, en zarif göz alıcı ve lüks villa kapısı modelleri ahşap kaplama çelik villa kapıları ile hayat bulmaktadır. Ahşap villa giriş kapılarında renk ham ahşabın üzerine uygulandığı için herhangi bir renk ve desen sınırı bulunmamaktadır. Ahşap villa kapıları su, yağmur ve kar gibi dış iklim şartlarına tam uyumlu marin ahşap olarak tabir edilen özel bir ahşaptan üretilmektedir. Ahşap kaplama villa giriş kapıları üzerinde herhangibir UV koruyucu film olmadığı için güneş ışınlarına karşı bakım gerektiren ürünlerdir. Villa Kapısı Fiyatları Ne Kadar ? Çelik Kapı firmamız tüm ürünlerimizi müşterilerimize özel olarak üretmekteyiz. Villa kapısı fiyatları kapının takılacağı alanın ölçüsüne, seçilen modele ve kullanılacak dış kaplama malzemesinin cinsine göre değişkenlik göstermektedir. Villa Kapısı siparişi vermeden önce fiyat teklifi almak için bizleri mutlaka arayın. Villa Kapısı Ölçüleri Nasıl Olmalı ?Villa kapısı ölçüleri kapının takılacağı alanın ölçüsüne özel olarak üretilmektedir. Bu nedenle villa kapısı ölçüleri ne kadar olmalı sorusunda verilecek net bir cevap olmamakla birlikte, villa giriş kapısını standart çelik kapılardan ayırt etmek için biraz daha geniş bir alan bırakılmasında fayda vardır. Standart daire kapıları 90-95 cm genişliğe sahipken gösterişli ve şık bir villa kapısı için minimum 140 cm genişlik bırakılması bir kapı ve yanında küçük bir yavru kanat olması için yeterlidir. Bunun haricindeki daha büyük ölçüler içinse ölçü özellikle kapının genişliği ne kadar fazla olursa kapının takıldığı alana katacağı değer daha da artacaktır. Villa Kapısı Montajı Nasıl Yapılır ?Villa kapısı montajı şehir dışından ve aynı zamanda yurtdışından kapı siparişi veren müşterilerimizi düşündüren en önemli noktalardan birisidir. Çelik Kapı olarak Tüm Dünya’ya montaj hizmeti vermekteyiz. Buradaki handikap üretim yerimiz İstanbul olduğu için sadece istanbul içi ücretsiz nakliye ve montaj hizmeti vermekteyiz. İstanbul dışından ve yurtdışından kapı siparişi verecek müşterilerimiz içinse montaj konusunda uzaktan destek sağlamaktayız veya ekstra ücret karşılığında ekip göndererek montajı gerçekleştirmekteyiz. Villa Kapısı montajı genel itibar ile ele almak gerekirse ölçüye özel üretim yapılan kapılarımızda çok kısa ve basit bir süreçtir. Daha detaylı bilgi almak için mutlaka bizi arayın. Villa Kapısı Kilit SistemleriVilla kapısı kilit sistemi kapının en temel güvenlik elemanlarının başında yer almaktadır. Standart olarak ülkemizde tercih edilen monoblok kilit sistemleri 2 anahtar ile toplam 6 pimli kilitleme sağlamaktadır. Çelik Kapı firmamız tüm villa kapılarımızda Merkezi kilit sistemi kullanmaktayız. Merkezi kilit sistemi tek bir anahtar ile kapının üst bölümü ve alt bölümü dahil olmak üzere 14 ayrı noktadan kilitleme özelliği sağlayan yeni nesil kilit sistemleridir. Villa kapılarımızda kullandığımız kilitler; Kale Multi Merkezi 256G ve MultLock 415G Geometrik Merkezi Kilit sistemleridir. Üretimini gerçekleştirdiğimiz villa kapıları ayrıca tüm teknolojik yeni nesil alarmlı, parmak izi kilit sistemleri, göz tanıma (iris tanıma), kartlı geçiş sistemleri gibi yeni nesil akıllı smart kiilit sistemleri ile tam uyumludur. Pivot Villa Kapısı ModelleriVilla giriş kapılarında son dönemin trendlerinin başında yer alan pivot menteşeli giriş kapıları Çelik Kapı firmamız güvencesi ile üst düzey Hollanda menşeili FRITSJURGENS SYSTEM ONE menteşeleri ile üretilmektedir. Pivot villa kapısı modelleri kullanılan özel menteşe sistemi sayesinde büyük boyutlu kapıların güvenle kullanımına olanak sağlamaktadır. Bu sayede hem içe hem dışa 360 derece dönme kabiliyetine sahip çok şık modern pivot kapılar üretilebilmektedir. Pivot Villa giriş kapıları hakkında daha detaylı bilgi almak ve ürünlerin teknik detaylarını incelemek için sizleri ofislerimize bekliyoruz. Villa Kapısı Teslim SüresiVilla giriş kapıları ölçüye özel üretim yapılması gereken kapı modelleridir. Bu nedenle planlama yapılırken kapı montajı için belli bir üretim süresini göz önüne almak gerekir.Çelik Kapı firmamız villa kapısı üretim sürecimiz ölçü alımı ve takip eden sözleşme sürecinden sonra imalata başlandığı gün itibarı ile 25 gündür. ( Özel projelere özel teslim süresi verilmektedir.) Camlı Villa Kapısı Güvenli mi ?Camlı villa kapısı modelleri geniş kapıların yanı sıra tek kanat kapıların sığdığı dar alanlarda da ana kapı üzerine açılan aydınlık ve dekoratif amacı taşıyan camların kullanımı ile mümkündür. Villa kapısı modellerinde cam kullanımı, camın kolay kırılan bir nesne olduğu düşüncesi hakim olduğu için kuşkuyla karşılanmaktadır.Çelik Kapı firmamız tüm camlı kapı modellerimizde kırılmaz özellikli lamine cam, kırılmaz özellikli temperli cam kullanmaktayız. Bu sayede siz de hem mekana ferahlık katan güneş ışıklarının mekana girişini sağlayabilir, aynı zamanda da güvenlik konusunda endişe etmek zorunda kalmazsınız. Ferforje Villa Kapısı Nedir ?Ferforje, yüksek ısıda dövülen gerçek demirin şekillendirilmesi işlemi sonunda aldığı dekoratif ürünlerdir. Ferforje ürünler villa kapılarında genellikle cam önlerinde dekoratif ve güvenliği arttırıcı özelliği ile kullanılmaktadır. Villa Kapısı Teknik ÖzellikleriKapılarımızın Dış ve Menteşeyi Tutan İç Kasaları 2 mm Ereğli 1. Sınıf Sac ile üretilmektedir.Kasaların iç kısımları dış müdahalelere karşı tam koruma sağlanması amacı ile kilit ve Menteşe kısımları 4mm sac ile güçlendirilmektedir.Kapının Kanat olarak adlandırılan hareketli bölümü iç aksam olarak 1 mm + 1mm toplamda 2 mm kutu şeklinde yekpare sac ve iki sac arası 150 yoğunlukta taş yünü ile doldurulmaktadır.Kapılarımızın hareketli kanat kısımları 9 cm kalınlığında olup ortalama 90-100 kg arasında ağırlıkta içleri tamamen dolu çelik ve taş yünü ile izolasyonu yapılmış durumdadır.Tüm çelik kapı modellerimizde standart olarak çelik kapı kasası ve çelik kapı kanadı iki tarafta fitil yatakları açılmış ve hava sirkülasyonunu engelleme özellikli çift conta ile kapının evin içi ve dışı ile bütün hava akışını kesmesi sağlanmaktadır.Çelik kapı modellerimizin tamamında 3 Adet 20’lik bilyalı menteşeler kullanılmaktadır.Kilit Sistemimiz MULTLOCK 415G ve Kale 256g Multimerkezi Marka Merkezi Kilit sistemidir. 14 Ayrı noktadan kilitleme özellikliKapı üzerindeki diğer tüm aksesuarlar 304 kalite krom paslanmazdır.